Nieuleczalny FIV

Musimy mieć na uwadze, że nie wszystkie kocie choroby są do wyleczenia. Wskazuje się, ze szczególnie na te ,,koty wychodzące” czeka sporo groźnych schorzeń. Zatem jedną z tegoż typu zaliczanych do nieuleczalnych zalicza się zdecydowanie ,,FIV”. To właśnie to schorzenie, które jest zakaźne powoduje owy syndrom niedoboru. Bez wątpienia FIV danych kotów to bardzo groźna kocia choroba. Podkreśla się, ze występuje na całym świecie – ma to miejsce zarówno u kotów domowych, jak i również dziko żyjących. Poza tym postęp owej choroby prowadzi do tak zwanego obniżenia odporności. Skutkuje to tym, że sama dynamika objawów oraz efekty schorzenia przypominają jednocześnie infekcję wirusem HIV u ,,ludzi”.

Należy wskazać, że każdy człowiek, jak i również różne gatunki ssaków jest w żaden sposób niewrażliwy na istotę ,,FIV”. W związku z czym choroba rozwija się poprzez owy uraz mechaniczny, jak o również rany szarpane bądź pogryzienie, a co za tym idzie zapadają na nią w szczególności starsze, a jednocześnie wychodzące kocury. Bądźmy więc świadomi, iż owy wirus obecny jest między innymi w ślinie, ale również w mleku, jak i również nasieniu, czy wydalinach oraz wydzielinach moczu. Poza tym należy również wskazać płyny ustrojowe, jednak we wspomnianych przypadkach owa ilość jest za mała, aby wspomniana choroba mogła się w odpowiedni sposób rozwinąć oraz być w określony sposób niebezpieczna. Wskazuje się, iż czas owego postępu choroby jest w pewnym stopniu długi, zaś ,,jej” postęp zdecydowanie wolny.

Podkreśla się, że czasem tak zwane kliniczne objawy mogą się również pojawić po kilku latach. Pomimo braku owych objawów choroby zarażony kot będący jednocześnie nosicielem może również zarażać też inne, a więc zupełnie zdrowe koty. Podkreśla się, że zarażeniu ulegają w szczególności młode kocięta w wieku do maksymalnie trzech lat. Wskazuje się jednak, iż samo nasilenie poszczególnych symptomów klinicznych tejże choroby można zaobserwować w czasie od ósmego do dziesiątego roku życia.

Zatem można stwierdzić, że objawy ,,FIV” w początkowym stadium są niejednoznaczne oraz nie dają również od razu dość szybkiego rozpoznania. W związku z czym chorobę ,,niedoboru immunologicznego” naszych kotów możemy podejrzewać w momencie, gdy w tymże badaniu zaobserwujemy powiększenie występujących węzłów chłonnych, jak i również osłabienie, jak i również nawracające oraz praktycznie niemożliwe do uleczenia stany zapalne jamy ustnej bądź przewodu pokarmowego i układu oddechowego, a w niektórych momentach również dróg moczowych.  

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin