Oswajanie kota

Można śmiało wskazać, że kot jest jednym z najbardziej popularnych zwierząt, które trzymamy w naszych domach – ma to miejsce na całym świecie. Przedstawia się jednak, że pierwsze dni naszego kota w zupełnie nowym domu mogą w wielu momentach okazać się niebywale trudne. Skutkuje to tym, że przyzwyczajenie do swojej obecności człowieka to bez wątpienia jeden aspekt, ale zdecydowanie większym wyzwaniem staje się akceptacja zupełnie nowego otoczenia.

W związku z czym kot powinien zapoznać się z zupełnie nową przestrzenią, jak i również zapachem czy również temperaturą jaka dostępna jest w naszym mieszkaniu. Podkreślić więc należy, iż nasz nowy pupil powinien otrzymać posłanie, jednak powinno mieć to miejsce w niewielkim pomieszczeniu, aby poczuł się jednocześnie posiadaniem swojego terytorium. Musimy również pamiętać, iż czym większa jest przestrzeń tym naszemu kotkowi zdecydowanie trudniej się zaaklimatyzować. Musimy być również świadomi, że w ciągu pierwszych dni powinniśmy powstrzymać się od brania kotka na ręce czy wymuszać liczne zabawy.

Wskazuje się bowiem, że potrzebuje jak najwięcej czasu dla samego siebie. Potrzebuje go między innymi dlatego, aby mógł zaklimatyzować się z zupełnie nowym otoczeniem oraz wszelkimi zakamarkami – to właśnie one będą nosiły miano jego nowego domu. Musimy być również świadomi, że nie wszystkie ,,dostępne” koty wychowały się w owej hodowli, gdzie jednocześnie były otoczone opieką oraz czułością. Bowiem wiele kotów borykało się również z wieloma problemami – na przykład koty ze schroniska.

Musimy być również świadomi, że swoisty aspekt adopcji naszego kota ze schroniska wymaga sporo wytrwałości oraz zaangażowania, co jednocześnie może nam zostać w odpowiedni sposób zwrócone poprzez fantastycznego przyjaciela na terenie naszego domu. Należy również pamiętać, że niekoniecznie jest brać młodego kota. Bowiem panuje dość powszechny stereotyp, gdzie dorosły osobnik jest trudny do oswojenia. Podkreśla się, że jest to dość mylne myślenie, ponieważ kot (starszy) łatwiej się klimatyzuje od młodziutkiego kotka. Wskazuje się zatem, że kot jest zwierzęciem terytorialnym, bowiem przebywając na terenie schroniska pragnie swojego domu – w schronisku nigdy tego nie doświadczy.  

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin