Odrobaczanie kociąt.

Odrobaczanie u kotów odbywa się w pierwszych tygodniach życia, jest bardzo ważne oraz niezbędne dla jego późniejszego zdrowia. Zabieg ten należy wykonać przed szczepieniami, a gwarantuje on  wtedy ochronę kociąt przed robakami jak i pasożytami. Odrobaczanie doskonale wpływa na kondycję zdrowotną  kociąt  w czasie dorastania, a także w wieku dorosłości. Jak  już nam wiadomo choroby wywoływane przez pasożyty  czy robaki są bardzo groźne, zwłaszcza dla małych kotów. Robaki wywołują  anemię, także prowadzą do złej kondycji fizycznej i wycieńczenia organizmu. Jak dochodzi do zarażenia? Matka kociąt może być zarażona na przykład glistą kocią, który zostanie wysysany przez młode wraz z mlekiem matki.

Do zarażenia może dojść, gdy na misce zostanie zaschnięty bród w którym znajdują się  pasożyty. Odrobaczenie należy wykonać kilka tygodni od urodzenia, najlepiej  około czwartego tygodnia życia  kociaka. Później należy powtarzać to co dwa tygodnie, aż do  ukończenia trzeciego miesiąca życia kota. Zaś po skończeniu roku, odrobaczenie należy przeprowadzać co sześć miesięcy. Ten proces profilaktyki jest najlepszy dla kotów, które mają kontakt z innymi kotami.

Zaś dla kotów, które większość czasu spędzają w domu  wystarczy zastosować rzadsze odstępy w odrobaczaniu. Jest wiele sposobów na odrobaczanie kociąt, najbardziej popularnym jest stosowanie tabletek ,kropli czy past. Wybierając odpowiedni środek muśmy  wziąć pod uwagę wiek kota, ale jednak warto  skonsultować się z lekarza weterynarii. Tabletki czy pasty to środki doustne, które trzeba aplikować zwierzakowi co czternaście dni. Działają  one na pasożyty bytujące wyłącznie w układzie pokarmowym kotka i występują w dojrzałej formie.

Bardziej skutecznie niż tabletki są krople, którym skrapla się kark kociąt. Krople wystarczają na trzydzieści dni i działa zarówno na formy dojrzałe jaki na  wędrują we krwi zwierzaka. Niestety odrobaczanie należy przeprowadzać przez całe życie naszego kota. Do najczęstszych objawów zarobaczenia kota zalicza się: kaszel ,brak oraz nadmierny apetyt, biegunka, wymioty a także ból brzucha oraz zaropiałe oczy. Jednak wymienione objawy nie muszą koniecznie świadczyć o zarobaczeniu, dlatego zawsze należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin