Dlaczego nasz kot zjada kwiatki w domu?

Czy również wasze kwiatki z każdym  dniem są coraz bardziej poobgryzane i  całkowicie pozbawione listków? Istnieje kilka teorii na temat, tego dlaczego koty jedzą kwiaty. Może lubią one smak zieleniny, bądź jest im to potrzebne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu? Jednym z powodów takiego zachowania u naszego kota, może być uzupełnienia witamin oraz błonnika, który znajduje się w kwiatach doniczkowych. Czworonogi podgryzają liście, a gdy im zasmakuje roślinka to potrafią ją „oskubać” do samej ziemi. Wpływ kwiatów jest jednoznaczny  na poprawę jelita, dzięki czemu kot nie będzie cierpiał na zaparcia.

Z drugiej zaś strony intensywne jedzenie roślin, może powodować biegunki lub wymioty u kotów. Wymioty mogą mieć korzystne działanie na pozbycie się zalegających kłaczków sierści  w przewodzie pokarmowym naszego pupila. Innym wytłumaczeniem  sytuacji, kiedy to nasz kot podjada liście, może świadczyć o zwykłej ciekawość ze strony pupila, zainteresowanego zwisającymi liśćmi rośliny, która idealnie nadaje się do zabawy. Takie zachowanie samoczynnie, może prowadzić do spróbowania kwiatka. Pamiętać musimy jednak, aby zwracać uwagę jakie kwiaty są podgryzane przez naszego kota, ponieważ nie które z nich mogą okazać się dla niego trujące.

Do niebezpiecznych kwiatów zaliczamy rośliny z rodziny liliowatych oraz konwalie, tulipany, żonkile i gwiazdy betlejemskie. Pierwszy rodzaj kwiatów, może wpływać drażniąco na żołądek oraz powodować problemy z nerkami, tulipany natomiast wywołują reakcji alergicznych u kotów. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę, iż nie tylko natura roślin jest szkodliwa dla kotów, ale również chemikalia, którymi bardzo często spryskujemy nasze kwiaty podczas kwitnięcia.

Powinniśmy na to w szczególności uważać właściciele kotów, które często wychodzą i przebywają dużo czasu na podwórku. Zatrucie u kota, może objawiać się apatią  i brakiem apetytu. Naturalnie nigdy nie możemy być pewni, że jedzenie nietrującego kwiatka przez kota będzie miało korzystne, a nie trujące działanie na naszego kotka. Nawet, gdy kot zjada ,,dobrego,, kwiatka, nie gwarantuje nam to, że jego liść przyklei się do podniebienia. Jeśli zaobserwowaliśmy, że nasz kociak lubuje się kwiatkach, a raczej w ich podgryzaniu  i nie potrafimy go  tego oduczyć, najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest pozbycie się większości kwiatków w naszym mieszkaniu bądź zapewnienie stałego dostępu do trawy, która nie szkodzi zdrowiu naszego pupila.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin