Spacery z kotem?

Faktem jest, iż koty są uważane jednak za zwierzęta domowe oraz wiele z nich większość swojego życia spędza jednak w mieszkaniu bądź w bloku czy domu. Wskazuje się również, iż nie wszystkie koty są jednak grzeczne oraz ułożone. Poza tym niektóre osobniki uprzykrzają dość życie potencjalnym właścicielom domagając się jednocześnie dziennej dawki przebywania na powietrzu.

Ukazuje się, że opiekunowie naszych kotów, które chcą jednocześnie pobiegać na dworze oraz tęsknią za swobodą owego poruszania się, podkreślają jednocześnie, że zachowanie każdego pupila w pewien sposób utrudnia im życie, ale również lokatorom współzamieszkującym bądź nawet sąsiadom. Musimy jednak zadać sobie pytanie, co tak naprawdę jest powodem przedstawionego zachowania naszego kota. Wskazuje się, że tak zwana ruja u naszych kotek powoduje chęć do eksplorowania owego terenu w celu poszukiwania potencjalnego partnera. Należy również przedstawić, że identycznie dzieje się w przypadku naszych kotek, jak i również kocurów. Przy okazji większość pupili serwuje swoim właścicielom repertuar tak zwanych kocich pomiaukiwań.

Natomiast po sterylizacji bądź kastracji zwierzaka chęci do wychodzenia na spacer mogą zaniknąć bądź mogą się zdecydowanie osłabić. Wskazuje się jednak, ze w żaden sposób przeprowadzenie owego zabiegu nie może zagwarantować nam stuprocentowej pewności, iż nasz pupil się opanuje a co za tym idzie z pewnością jest jedną z możliwości dla dość wahających się ich opiekunów. Należy również podkreślić, iż zupełnie innym zachowaniem, które może polepszyć ową sytuację właściciela jest również obojętność właściciela na zachowanie poszczególnego kota.

Od razu trzeba jednocześnie podkreślić, iż jest to jednak zadanie przynajmniej trudne oraz wymaga od naszego opiekuna dużej dozy cierpliwości, w związku z czym zdarzają się takie koty, które są nad wyraz uparte. Musimy pamiętać, że nie można koncentrować się jedynie na ignorowaniu owych zachowań czworonoga, ale również może skupić swoją uwagę na czymś zupełnie innym. Wskazuje się tu na przykład smakołyk bądź zabawkę. Poza tym jedną z istotnych alternatyw jest na przykład sprowadzenie do naszego mieszkania zupełnie innego  towarzysza dla pupila – na przykład innego kota bądź psa. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin