Karma idealna dla kota

Karma idealna dla kota. Teorii na temat żywienia kotów jest prawdopodobnie tyle, co i właścicieli czy weterynarzy, specjaliści nawet nie są do końca zgodni co do najlepszego optymalnego sposobu karmienia. Zwierzaki jak i ludzie różnią się od siebie, a każdy  właściciel ma różne możliwości finansowe, co wiąże się z koniecznością wybrania odpowiedniej diety, optymalnej dla naszego pupila, a jednocześnie  nie będzie za droga. Niektórzy twierdzą, że karmienie wysokojakościowymi karmami dla kotów jest bardzo drogie. Nie jest to jednak prawda, gdyż odpowiednio zbilansowany pokarm, będzie zdecydowanie bardziej wydajny, dlatego też  starczy na dłużej, zaś karmy wysokiej jakości otrzymamy w różnych cenach. Idealna dieta dla kota powinna być dobrana specjalnie do potrzeb naszego pupila, zapewniać mu wszystko co najlepsze. Karmy dzielimy na mokre i suche, teraz przedstawię po krótce  kilka z nich.

Pierwsza to typ karmy mokrej przeznaczony dla kociąt  jest to BRIT Care Cat Kitten Chicken & Cheese, występuje w postaci saszetki  o wadze osiemdziesięciu gram za nie całe jedynie  pięć złotych, kolejna to wielorak, czyli dwadzieścia cztery sztuki każda o wadze osiemdziesiąt gram  za kwotę stu ośmiu złotych. Przeznaczona dla kociąt po ukończeniu ósmego tygodnia życia. Korzyści wynikające ze stosowania tej karmy to miedzy innymi, że posiada witaminy i minerały, zapewnia prawidłowy wzrost jak i  rozwój kociąt. Soczyste  małe mięsne kawałki są łatwe w połykaniu, na pewno  przypadną do gustu twojego kota. Kolejny typ karmy przeznaczone jest dla cierpiących na cukrzycę jest to ANIMONDA Integra Protect Diabetes dla kota smak: wołowina, występuje w opakowaniu  stu gramowych z cenie dwóch osiemdziesięciu  złotych, kolejne paczki posiadają taką samą wagę lecz są pakowane po kilka sztuk, dlatego ich cena również wzrasta.

Jest to również typ karmy mokrej, dla dorosłych kotów cierpiących na cukrzycę, która powoduje zaburzenia w pracy gospodarki węglowodanowej, co jednoznacznie prowadzi do otyłości u kotów. Leczenie tej choroby powinno odbywać się na dwóch płaszczyznach, pierwsza  to poprzez podawanie insuliny, a druga to dobór specjalistycznej diety. Tak właśnie się dzieje, gdy nasz kot otrzymuje ANIMONDA Integra Protect Diabetes. Zatem zalety wynikające ze stosowania karmy to wysoki poziom białka w karmie, niska zawartość cukru  i oczywiście brak sztucznych barwników. Ostatni typ karmy to TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet - RID dla kotów. Karma dla kotów z niewydolnością  nerek, jest  to  karma mokra w puszce.

Waga takiej puszki  to sto  siedemdziesiąt  pięć gram i cena siedem złotych i dwadzieścia groszy. Wskazaniem do stosowania tej karmy jest  przewlekłą choroba nerek i występowanie kamieni nerkowych u kota. Przeciwwskazaniem jest  ciąża i karmienie kociąt, a także występowanie struwitowych kamieni nerkowych. Do zalet zaś zalicza się poprawę pracy nerek, usuwa pozostałości procesu przemiany materii oraz wspomaga nerki naszego kota w regulacji gospodarki wodnej oraz poziomu elektrolitów. Podsumowując dobór odpowiedniej karmy do indywidualnych potrzeb naszego kota jest bardzo ważny dla zdrowia jak i  dobrego samopoczucia. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin