Brak apetytu u kota

Co należy zrobić, gdy nasz kot w pewnym momencie przestaje jeść oraz w żaden sposób nie wykazuje ochoty do spożywania jakiegokolwiek pokarmu? Musimy być świadomi, że brak apetytu u naszego kota może mieć dużo przyczyn, w wielu momentach trudnych do zdiagnozowania na pierwszy rzut oka. Bowiem dłuższy okres niejedzenia przez pupila mocno odbija się jednak na jego zdrowiu fizycznym bądź nawet  psychicznym. Wskazuje się, że koty mogą nic nie jeść oraz prowadzić tak zwaną głodówkę maksymalnie do czterdziestu ośmiu godzin. To właśnie po tym czasie wątroba będzie zdecydowanie gorzej pracować. Skutkuje to tym, że może doprowadzić również do poważnych schorzeń poszczególnych narządów wewnętrznych naszego czworonoga.

W związku z czym ważnym jest, żeby jak najszybciej doprowadzić do zdiagnozowania co dolega kotu oraz czy będzie potrzebna wizyta u konkretnego weterynarza. Częstym jednak przypadkiem braku apetytu u naszego kota są poszczególne zaparcia oraz problemy z owym wydalaniem przyswojonego pokarmu. Podkreśla się, że powodem tegoż stanu rzeczy są prawdopodobnie liczne kłaczki, które nasz kociak połknął na przykład przy lizaniu owej sierści. Jednak w przypadku zatkania owego przewodu pokarmowego tak zwanymi ,,pilobezoarami” należy owemu kotu podać pastę odtłaczającą bądź dajmy mu na przykład do poskubania odrobinę trawy, która jednocześnie wpływa na określony system trawienny naszego kota powodując jednocześnie silne wymioty. Należy również przedstawić, że kolejną przyczyną, przez którą nasz kot nie spożywa posiłków jest przeniesienie go na zupełnie nową karmę. Co za tym idzie w żaden sposób nie mamy wpływu na fakt czy karma, którą kociak lubi będzie przez całe życie jego życie dostępna w sklepach.

   W związku z czym powinniśmy przygotować naszego kotka na zróżnicowane karmy. Musimy być jednak świadomi, iż najgorszą nowiną w sprawie zaistniałego braku apetytu staje się zdecydowanie poważniejsza choroba naszego kota, u której na przykład niejedzenie staje się jednym z wielu objawów. Skutkować to może zatruciem, bądź na przykład problemem z jelitami bądź nawet nerkami. Wskazuje się, że poważniejszym chorobom oprócz brak owego apetytu towarzyszą wymioty, jak i również ślinienie kota czy osowiałość oraz apatyczność naszego zwierzęcia bądź utrata wagi. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin