Łysienie kotów

Koty zmieniają swoją tak zwaną okrywę włosową przynajmniej dwa razy w roku. Faktem staje się, że jednak zdarza się, iż nasi pupile gubią swoją sierść nagminnie, a co za tym idzie może to oznaczać całkowite łysienie naszego kota. Zadajmy sobie jednak pytanie jakie są przyczyny oraz jak leczyć naszego kota, aby on jednocześnie odzyskał lśniące futerko? Wskazuje się, że aspekt łysienia kotów może jednak występować w kilku miejscach, a co za tym idzie jednym z nich stają się okolice pyszczka oraz ogona naszego zwierzaka.

Zatem, jeżeli kot traci jednocześnie sierść na pyszczku oraz w okolicach oczu należy oznaczyć to niestety, iż zaatakowały go pasożyty z grupy zewnętrznych. Skutkuje to tym, że mogą one wywołać na przykład nużyca skóry, która jednocześnie przebiega bez świądu, ale atakuje włoski zwierzęcia skutkując jego łysieniem. Ukazuje się, że złogi tegoż tłuszczu, które jednocześnie zalegają na owej skórze mogą jednocześnie zatykać liczne mieszki włosowe, co skutkuje tym, że uniemożliwia odnowę swoistej okrywy włosowej oraz po prostu przerzedza występującą sierść kota.

Należy również wskazać, że łysienie, które zostaje wywołane przez wspomniany łojotok występuje w okolicy podbródka kota oraz grzbiecie znajdującym się na jego ogonie. Wskazuje się również, ze wypadanie sierści w okolicy brzucha spowodowane jest jednocześnie zmianami hormonalnymi, wskazuje się, że to jedna z możliwości. Bowiem łysienie w okolicach ich brzucha mogą jednocześnie powodować alergie pokarmowe, jak i wziewne.

   Musimy również mieć na uwadze, iż nie tylko aspekt łojotokowy sprawi, iż ogon naszego kota wyłysieje. Wskazuje się, że spowodować to również mogą liczne zmiany hormonalne, na które swoisty wpływ może mieć również niedoczynność tarczycy oraz nadczynność tak zwanej kory nadnerczy. Zatem u kocic po zabiegu sterylizacji zmiany hormonalne powodują łysienie również na brzuchu. Jesteśmy świadomi, iż liczne alergie u naszych kotów prowadzą bez wątpienia do nadmiernego wylizywania sierści, jak i również podgryzania skóry, co działa pozytywnie na utratę owego futerka. Należy również wskazać, iż wpływ na to ma również stres. Poza tym koty w żaden sposób nie przepadają za nagłymi oraz dużymi zmianami w ich otoczeniu, a poszczególne wydarzenia takie jak całkowity remont mieszkania bądź przeprowadzka wywołuje u naszych czworonogów nadmierny stres.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin