Linienie kota

Badając aspekt linienia wskazuje się, że wypadanie sierści u naszych kotów to dość często spotykany, ale normalny problem poszczególnych właścicieli. Skutkuje to tym, że nasz kot linieje co najmniej dwa razy do roku - zrzucając martwy włos oraz pozostawiając go jednocześnie po całym mieszkaniu. Jednak jak przebiega linienie czy jak radzić sobie z problemem wypadającej sierści u naszego kota? Musimy pamiętać, że aspekt linienia to zupełnie nic innego jak pewien aspekt wypadania martwego włosa u naszego kota, na którego jednak  miejscu rośnie zupełnie nowa okrywa włosowa.

W związku z czym wypadanie sierści u naszych kotów ma jednak związek ze zmianami temperatur oraz dostępnością światła słonecznego w każdej z pór roku. Musimy również pamiętać, iż dzieje się tak przed zbliżającą się ,,zimą”, gdzie nasze czworonogi nabierają jednocześnie okrywy włosowej, będąc jednocześnie bardziej puchatymi, to właśnie zapewni im bez wątpienia ochronę przed zimnem poza domem. Wskazuje się również, iż okres dość intensywnego linienia przypada jednak na wiosnę, kiedy muszą zgubić pokaźną sierść. To właśnie w tym czasie kotom zdecydowanie intensywniej wypada poszczególna sierść, a co za tym idzie właściciele z pewnością nie przegapią jednak tego momentu na dywanach bądź kanapach.

Linienie to jednak dość uciążliwy okres w opiece nad naszym kotem. Skutkuje to tym, że właściciele codziennie znajdują jednak sierść na meblach, jak i również dywanach czy nawet ubraniach. Nic tak naprawdę nam nie pozostaje jak przeczekanie tego okresu. Ukazuje się również, że istnieją określone sposoby, które jednocześnie zredukują wypadanie owych włosów u naszego kota. Jednak najprostszym sposobem staje się regularne czesanie naszego kota, co pozwoli jednocześnie na wyczesywanie martwego włosa oraz mniejsze linienie zwierzaka. Podsumowując wskazuje się, że zdecydowanie gorzej dzieje się, w przypadku tych kotów trzymanych przez okrągły rok na terenie mieszkania. To właśnie te, ze względu na stałą temperaturę oraz bardziej ograniczony dostęp do owego światła słonecznego mogą jednocześnie tracić całą sierść przez cały okres. W związku z czym owe linienie może nie być, aż tak bardzo „inwazyjne”, ale jednocześnie wydłużone w czasie.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin