Choroby układu moczowego u kotów

   Celem poniższego artykułu jest przedstawienie chorób układu moczowego u kotów.  Zalicza się do nich między innymi: zapalenie pęcherza moczowego, ostra niewydolność nerek, przewlekła niewydolność nerek, nowotwory nerek, syndrom urologiczny kotów oraz wrodzona torbielowatość nerek.

Jednak na początku wskażmy jak zbudowany jest układ moczowy u kotów. Zatem składa się on kolejno z: cewki moczowej, dwóch nerek, pęcherza moczowego oraz pary moczowodów. Podkreśla się, że każdy z tychże odcinków narażony jest na zróżnicowane zagrożenia, do których zalicza się zatkanie kamieniem moczowym, jak i również stany zapalne, czy nowotwory i urazy. Należy więc wskazać, że bez względu na poszczególny charakter choroby, a co za tym idzie owej przypadłości układu moczowego w większości przypadków są groźne oraz powinny być we właściwy sposób zdiagnozowany. Wskazuje się, że przy podejrzeniu błahej infekcji pęcherza powinniśmy wykonać badania krwi oraz moczu.

   Poza tym każdy, nawet zupełnie zdrowo wyglądający nasz kot, w pewnym momencie powinien być zaprowadzony na badania profilaktycznie. Musimy mieć na uwadze, iż wiele chorób ,,nerek” jest wyleczalnych, jednak w momencie, gdy wykryje się je w początkowym okresie. Analizując aspekt tych chorób wskazuje się, że wielu lekarzy ,,weterynarii” wzbrania się przed wykonywaniem poszczególnych badań laboratoryjnych. Faktem jest, ze z punktu widzenia opiekuna naszych kotów za swoisty brak kompetencji oraz ryzykowanie zdrowiem bądź nawet życiem naszych zwierząt jednak dla nieznanego powodu.

W związku z czym, jeżeli właściciel owego kota w pewien sposób czuje że, że jego pupil źle się czuje powinien  żądać wykonania badań. Zapalenie pęcherza moczowego. Podkreśla się, że jest to jedna z najczęstszych chorób dotyczących owego układu moczowego u naszych kotów. W większości przypadków jest ona jednak spowodowana wtargnięciem pęcherza bakterii od strony zewnętrznej. Czym jest zatem ,,ostra niewydolność nerek”. Wskazuje się, że nazwę tą nosi schorzenie nerek, które w sposób nagły się rozpoczyna, a co za tym idzie ma gwałtowny przebieg. Tutaj liczy się czas, bowiem jeżeli zwierzę nie otrzyma na czas pomocy wtedy musimy liczyć się z jego szybkim zgonem. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin