Biegunka u kota

 Ukazuje się, że biegunka to bardzo uciążliwy problem dla zwierzęcia, ale również jego opiekuna. Wskazuje się, że powodów rozwolnienia jest dużo. W związku z czym warto wiedzieć od czego kot może jednocześnie nabawić się biegunki czy jak sobie z nim poradzić. Zatem biegunka u naszego kota posiada przede wszystkim łagodny charakter, a co zdarza się jednocześnie, że również taki stan zdrowia jest objawem poważniejszej dolegliwości naszego zwierzęcia. Dzieje się tak zwłaszcza u młodych osobników, których problemy z biegunką mogą przede wszystkim doprowadzić do ,,ciężkiego stanu”. Wskazuje się również, że wskazywana przewlekła biegunka ma również możliwość doprowadzić do swoistego wycieńczenia naszego kota przez odwodnienie oraz znaczną utratę licznych elektrolitów.

Musimy więc pamiętać, że poszczególne zwierzęta podczas owego rozwolnienia cierpią na podrażnienia jelit oraz odbytu. Poza tym istnieje spora liczba przyczyn, które jednocześnie mogą powodować biegunki u naszych kotów. Następnie zaczynając od bardzo złej diety oraz alergii pokarmowych przez owe infekcje wirusowe oraz bakteryjne, a co za tym idzie kończąc na owym stresie. W związku z czym zalicza się do nich między innymi: nieświeże oraz popsute jedzenie, a poza tym zatrucie pokarmowe, pamiętajmy, iż koty w żaden sposób nie przyswajają laktozy, zmiana karmy, panleukopenia kotów, leczenie lekami doustnymi bądź antybiotykami, bądź nowotwory.

Faktem jest, iż jeżeli zaobserwujemy, iż nasz kociak dość mocno cierpi na ową biegunkę nie starajmy się jednak go leczyć tak zwanymi domowymi sposobami. Powinniśmy od razu skontaktować się z weterynarzem. Leczenie naszego kota powinno się rozpocząć po konsultacji z wybranym przez nas specjalistą. W związku z czym w takim momencie otrzymamy instrukcje co robić, jak i również przez jaki okres owego czasu. Wskazuje się, że jednak najmniej groźnym przypadkiem stanie się zatrucie kota czy zła reakcja na aspekt zmiany dotychczasowej karmy. Bowiem w takiej sytuacji wystarczy odpowiednia dieta dla naszego kotka, składająca się z gotowanego mięsa drobiowego oraz ryżu, który ma bezwątpienia najlepsze  właściwości wchłaniające. Poza tym wyklucza się również podawanie ,,suchej karmy”, która jednak podrażnia jelita kota. Podkreśla się również, że do picia powinniśmy podawać  wodę mineralną. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@marcinstefanczyk.pl

Jesteśmy miłośnikami kotów, którzy dbają o nie jak najlepiej. Dzięki naszym poradom twój kot poczuje się na prawdę szczęśliwy. Zapraszamy do czytania

Pienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatosZoofast - Dyrebutik onlineZoofast - най-евтиният зоомагазин онлайн! - храна за домашни любимциA loja de animais mais barata - zoofast.ptZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Pigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninSpletna Trgovina za male živali Zoofast

Zooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal Canin